Ninjutsu klub Satori Dojo

je nastao 2006 godine u Novom Sadu. Od svoga osnivanja učestvovali smo i organizovali veliki broj događaja i aktivnosti i povezivali se sa drugim klubovima i sportskim udruženjima, te stekli mnogo prijateljskih klubova. Cilj nam je da u pozitivnom okruženju stičemo nova znanja i pomeramo svoje granice.
Osnivači i treneri Ninjutsu klub Satori Dojo-a su Srđan Crnogorac, VI-dan i Tomislav Dozet, V-dan. Treninzi se održavaju svakim radnim danom u Jevrejskoj 22 u Novom Sadu. Cena treninga iznosi 2500 dinara i u cenu ulazi četiri treninga nedeljno.

Raspored treninga

Treninzi su ponedeljkom, sredom i petkom. Termini treninga zavise od uzrasta.
Raspored treninga po grupama.

Program treninga

Na treningu se obrađuju osnovni elementi veštine kao što su stavovi, udarci, kretanja, padovi, kate, poluge, bacanja, kjusho tačke, kao i distanca, balans, struktura i tajming pomoću raznih drilova za poboljšavanje svih ovih elemenata.
Pored ovih elemenata ponekad se rade i  treninzi gimnastike, priprema za gimnastičke elemente, treninzi partera – odnosno tehnika koje se rade na podu, treninzi tradicionalnog oružja, kao i treninzi vizuelizacije, fokusa i opuštanja.
 Oni su formirani tako da se jedan deo treninga posvećuje različitim vrstama drilova koji imaju funkciju: sticanja kondicije, poboljšavanja reakcija i motorike kretanja kao i uvežbavanja bazičnih elemenata.
Sam pristup veštini je iz više uglova, od tradicionalnog izučavanja kroz kate i povezivanje elemenata, do prilagođavanja veštine modernom dobu i samoodbrani. Svi elementi koji se proučavaju iako imaju dugu istoriju i razvijali su se u prošlosti imaju svoju praktičnu primenu i u današnje vreme, veoma su prilagodljivi i imaju jaku osnovu proisteklu iz viševekovnog načina borbe.

Elementi i njihov značaj

Padovi i kretanja kroz padove (Ukemi, Kaiten) su jedan od dobrih primera gde poboljšavamo motoriku i stičemo reflekse koji nam mogu biti veoma korisni prilikom svakodnevnih situacija, takođe učimo da pad samo promenjeni oblik kretanja.
Kroz stavove (Kamae)  i kretanje poboljšava se generalna struktura i muskulatura tela, kičma se ispravlja i jača pravilnim stavom, kao i ostale mišićne strukture, stiče se balans. Naš stav, odnosno položaj fizičkog tela odražava i unutrašnje stanje, što smo više u balansu naš kamae je bolji.
Udarci, izbegavanja udaraca i blokovi, nam pomažu da steknemo brže reflekse i fokus, kao i preduslove za kvalitetnu samoodbranu, ojačamo ruke i noge kroz jačanje udarnih površina. Takođe stičemo fleksibilnost i agilnost koja je potrebna da bi se udarci kvalitetno izveli.
Vežbanjem sa različitim tradicionalnim oružjem pre svega poboljšavamo ostale elemente veštine (stavove, kretanja, prenos težine, padove), upoznajemo se sa tradicicijom i raznolikošću koju ona donosi kao i činjenicom da sve što imamo pri ruci može da se iskoristi u svrhu samoodbrane.
Proučavajući Kjušo otkrivamo ljudsko telo i njegove slabe tačke. Kjušo tačke su nervni završeci koji se koriste radi onesposobljavanja protivnika, ali često mogu da se koriste i u svrhe masaže i oporavka. One se nalaze po celom telu a najviše ih ima na licu i vratu. Koristeći ove tačke, struktura može da se slomi a da se ne nanese šteta partneru sa kojim radimo. Jak bol prilikom korišćenja ovih tačaka uzrokuje povlačenje napadača i manju motivisanost za napad.
 
Kroz vizuelizacije, vežbe disanja, fokusa i opuštanja, poboljšava se psihičko a samim tim i fizičko zdravlje, otklanjaju se negativne misli, stres, pojačava se prisustvo, opuštenost i dobro raspoloženje, ovim se poboljšava svakodnevno funkcionisanje u životu. Sa aspekta veštine, mišići nisu u grču te imamo bolje reflekse, lakše se krećemo, tajming i celokupna tehnička efikasnost se poboljšava.

Druge aktivnosti

 
Pored svakodnevnih treninga često se organizuje ili prisustvuje različitim akcijama i događajima koji uključuju druge klubove i organizacije. To su: alpinizam, ronjenje, razni seminari vezani za ishranu, trening i boravak u prirodi...
Jedan od najvažnijih događaja kluba je kamp koji se organizuje jednom godišnje i na kome se rade mnogi drugi elementi Ninjutsua: penjanje, orjentacija u prirodi, čvorovanje, kamuflaža i nečujno kretanje, kao i različite škole Ninjutsua i različito oružje.